TERAPIA ZABURZEŃ ZACHOWANIA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH
Profesjonalną terapię zachowań psów i kotów prowadzi behawiorysta z dyplomem DipCABT COAPE mgr Anna Iglikowska – założycielka Centrum Edukacji Kynologicznej ARGOS, instruktor szkolenia psów, autorka dwóch książek o psach; specjalizuje się w szkoleniu posłuszeństwa podstawowego i podwyższonego, agility, rozwiązywaniu problemów behawioralnych.
Konsultacje odbywają się wg zasad stowarzyszenia Behawiorystów COAPE. Na pierwsze spotkanie należy zarezerwować sobie minimum 2 godziny. Obejmuje ono:
- Szczegółowy wywiad (ok. 1/2-1 h) – aby ustalić przyczyny zachowań problemowych i dobrać właściwą terapię należy zebrać jak najwięcej informacji m.in. o problemie i okolicznościach jego występowania, środowisku w jakim zwierzę żyje, otoczeniu, trybie dnia, zwykłych codziennych zachowaniach, jego ulubionych zajęciach, diecie, itp.
- Opis i analiza problemu (ok. 1/2 h) – problem oceniany jest wedłuch różnych profesjonalnych narzędzi, m.in. ocena emocji i nastroju EMRA, Headonic Budget (bilans przyjemności), ocena ryzyka, ocena funkcjonalna i inne.
- Trening rehabilitacyjny (ok. 1/2-1 h) – w celu ustalenia co motywuje psa lub kota przeprowadzane są proste ćwiczenia metodą behawioralną opartą o wzmocnienie pozytywne (nagrodę), bez użycia jakichkolwiek form karcenia czy przymusu. W sytuacjach które tego wymagają stosujemy wygaszenie negatywne (stratę) wraz z sygnałem braku nagrody lub komendę przerywającą zachowanie. Następnie zaprezentowane są propozycje ćwiczeń, których celem jest zm iana zachowań problemowych. Cała rodzina aktywnie uczestniczy w treningu pod okiem specjalisty, który udziela wskazówek i koryguje ewentualne błędy.
- Wskazówki do dalszej pracy (ok. 1/2 h) – przekazywane są ustnie w trakcie konsultacji, a następnie w formie pisemnej.
W ramach konsultacji klient otrzymuje
- Raport pokonsutacyjny – wysyłany mailem- szczegółowe wskazówki do pracy ze zwierzęciem.
- Niezbędne materiały fachowe – artykuły dotyczące wprowadzania potrzebnych akcesoriów, np. trening klatkowy, przyzwyczajanie do kagańca, wypracowanie zabawki, itp.; rozwiązywania konkretnych problemów wychowawczych, np. przyzwyczajanie do zostawania samemu w domu, nauka przywołania, chodzenia na luźnej smyczy itp.
- Pomoc telefoniczną – w każdej chwili jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy lub pytania można uzyskać pomoc telefoniczną a także skorzystać z usługi Odzwanianie – zobacz w zakładce Kontakt.
- Skuteczne techniki i narzędzia – konkretne ćwiczenia, metody wraz ze szczegółowymi wskazówkami służące do naprawy konkretnych zachowań problemowych
- Indywidualne podejście – jest mnóstwo sprawdzonych sposobów radzenia sobie z problemami wychowawczymi czy behawioralnymi, jednak każde zwierzę jest inne, w związku z tym wypracowujemy także idnywidualne rozwiązania na bieżąco w zależności od efektów pracy.
Sprawdź aktualne ceny konsultacji w dziale CENNIK
W celu rezerwacji KONTAKT na nr telefonu 515-860-069