Psy rasowe Anna Biziorek

0
1213

“Psy rasowe” to pierwsza moja książka, która została wydana, ale nie pierwsza napisana. Jak to się zaczęło?

Pomysł na napisanie książki o szkoleniu psów zalągł się we mnie już dawno. Wziął się stąd, że stale miałam wiele do powiedzenia. Każdemu kursantowi chciałam przekazać całą wiedzę, jaką posiadam i ciągle brakowało czasu na zajęciach, żeby o wszystkim opowiedzieć. Nawet w trakcie kilkugodzinnej konsultacji mogę udzielić zaledwie garstkę rad w porównaniu do tego co wiem i chciałabym przekazać. Książkę tę napisałam po to, aby każdy mógł spokojnie przeczytać i dowiedzieć się jak wygląda właściwe budowanie relacji, wychowanie i szkolenie psa, jakie są najczęściej popełniane błędy wychowawcze i co zrobić, aby ich uniknąć. To podstawowy podręcznik nie tylko dla naszych kursantów, ale dla wszystkich, którzy planują, lub właśnie pojawił się u nich czworonóg, niezależnie czy to szczeniak czy pies dorosły. Wystarczą chęci i samodyscyplina, aby samemu wychować i wiele nauczyć swojego zwierzaka.

Krok po kroku prowadzę czytelnika po etapach właściwego wychowania. Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila podpowiada jak przeżyć pierwsze noce i dnie ze szczeniakiem i nie zwariować 😉 jak wychować go na porządnego psiego obywatela, zapobiec najczęstszym problemom wychowawczym, socjalizować, uczyć i wiele więcej. Są też rozdziały poświęcone komunikacji, dominacji i innym ważnym tematom. Część o szkoleniu zawiera szczegółowe opisy najważniejszych ćwiczeń wraz z ilustracjami, dzięki którym można uczyć swojego pupila samodzielnie.

Zostałam poproszona także o napisanie albumu o rasach i uznałam, że będzie to świetny wstęp do pozycji o szkoleniu, tym bardziej, że najczęstsze kłopoty wychowawcze wynikają właśnie z nieodpowiedniego dopasowania psa do trybu życia osoby lub całej rodziny. “Psy rasowe” przeprowadza krok po kroku przez wybór właściwego czworonoga. Pomaga podjąć decyzję, czy jesteśmy gotowi na pupila. Porusza kwestie wyboru najlepszego psa dla dziecka, adopcji bezdomnego zwierzęcia, poszukiwania dobrej hodowli, wyboru odpowiedniego szczenięcia, zaplanowaniu przyszłych obowiązków i zasad w rodzinie, przygotowanie się na przybycie psa do domu i wreszcie przedstawia 80 ras ze szczegółowymi opisami, mającymi ułatwić decyzję właściwego wyboru.

Starałam się, aby ta książka była inna niż wszystkie kolorowe albumy, czy encyklopedie. W opisach ras skupiałam się głównie na pochodzeniu każdego psa, jego potrzebach i najważniejszych cechach temperamentu, których znajomość może znacznie ułatwić wychowanie idealnego pupila. Jest także ankieta, która ma za zadanie pomóc w podjęcieu właściwej decyzji i najlepszym dopasowaniu czworonoga do własnego stylu życia.

Wybór ras był bardzo prosty. Większość, bo ponad siedemdziesiąt psich ras to te, z którymi miałam przyjemność pracować. Wszyscy nasi klienci (do kwietnia 2012 roku) mogą odnaleźć tutaj swojego pupila. Jest także kilka ras oryginalnych i rzadko spotykanych oraz takich, które darzę szczególną sympatią.

Oczywiście, to nie wszystko co mam do powiedzenia 😉 na pewno napiszę jeszcze niejedną książkę.

 

OPISY WYDAWCY:

“Książka “Psy rasowe” opisuje osiemdziesiąt wybranych ras psów domowych. Opowiada, jakie cechy przodków odziedziczyli dzisiejsi przedstawiciele rasy oraz jakie mają wymagania. To znakomity przewodnik dla osób, które wybierają psa oraz nieprzebrane źródło informacji dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swoich pupilach.”

Polecam również “Szkolenie psa”

Życzę miłej lektury,

Anna Biziorek


Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/h1045909/public_html/dogexpert/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326