Anna Biziorek

0
14955

Anna Biziorek

  • Założycielka bloga Dog Expert
  • Behawiorysta zwierzęcy
  • Wykładowca i instruktor kursów trenerskich
  • Wykładowca kursu behawiorysty
  • Z psami zawodowo związana od 2005 r
  • Uczestniczka wielu seminariów poświęconych psiej tematyce
  • Autorka książek o psach

Zobacz książki autorstwa Anny Biziorek

Moja miłość do zwierząt rozpoczęła się w dzieciństwie. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, aby zostać lekarzem weterynarii. Mój dom zawsze był pełen zwierząt: koty, chomiki, myszki, świnki morskie. Moja przygoda ze szkolenim psów rozpoczęła się 25 lat temu, kiedy to w moim rodzinnym domu pojawiła się Tina – mój pierwszy pies – kundelek. Przy pomocy dostępnej literatury szkoliłam ją samodzielnie, może trochę nieudolnie, ale w miarę skutecznie. Wtedy to po raz pierwszy zaświtała we mnie myśl, że w przyszłości chciałabym zajmować się profesjonalnie szkoleniem. Kiedy dorosłam moje plany na życie nieco się zmieniły. Ukończyła Policealną Szkołę Detektywistyczną, a następnie studia z Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, najpierw kierunek e-biznes, później zarządzanie zasobami ludzkimi. Pracowałam kilka lat na etacie. Ciągle szukałam drogi, którą chcę podążać i próbowałam swoich sił w różnych dziedzinach.

Być może byłabym teraz panią kadrową i zajmowałabym się procesem rekrutacji i selekcji pracowników, zgodnie z wykształceniem, ale … pojawiła się w moim życiu Whiskey – dog niemiecki – zakochałam się w tym dostojnym olbrzymie już jako dziecko, kiedy pierwszy raz obejrzałam film “W pustyni i w puszczy”. Klasyczne problemy wychowawcze, z jakimi boryka się większość właścicieli psów tj. ciągnięcie na smyczy, nie przychodzenie na zawołanie, zmobilizowały mnie do lektury na temat szkolenia i wychowywania psów. Tak trafiłam na listę dyskusyjną, gdzie wszystko się zaczęło. Zachłannie czytałam wszystkie nowinki o szkoleniu, klikerze, metodzie wzmacniania pozytywnego. Potem pojawiły się wystawy i po pierwszych sukcesach plany hodowlane.

W pewnym momencie zaświtała we mnie myśl, że najwyższy czas zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa. Rozpoczęłam edukację od czytania fachowej literatury, materiałów dostępnych w internecie, a następnie ukończyłam kursy instruktorskie I i II stopnia w Fundacji Alteri , dzięki którym moje marzenia stały się rzeczywistością i mogłam wreszcie otworzyć własny ośrodek, w którym zajmowałam się szkoleniem psów, a przede wszystkim edukacją ich właścicieli.

Szkoleniem metodami opartymi o wzmocnienie pozytywne zajmuję się od 2005 roku, a od 2007 prowadzę szkolenia grupowe. Od tego czasu stale dokształcam się, uczestniczę w interesujących warsztatach i seminariach, które pozwalają ciągle poszerzać wiedzę, ponieważ w dziedzinie szkolenia i behawioryzmu prowadzone są stale badania, pojawia się coraz więcej nowych informacji i wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nie można opierać się na przestarzałych informacjach czy metodach sprzed chociażby 10 lat. W trakcie pracy z wieloma różnymi psami często pomagałam ich właścicielom w rozwiązywaniu kłopotów wychowawczych. Spotykałam się także często z problemami behawioraalnymi, dlatego postanowiłam zdobyć niezbędne kwalifikacje i zostać również behawiorystą zwierzęcym.

Obecnie w naszym domu są dwa psy Akacja i Veyron, z którymi trenujemy dogtrekking, agility i treibbal.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/h1045909/public_html/dogexpert/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326